Biće boljih ponuda za "Telekom"

Bez autora
May 22 2011

U jednom kraćem periodu može da se dostigne iznos od 1,4 milijarde evra za prodaju "Telekoma Srbija", jer neki pokazatelji govore da evropske ekonomije, ipak, idu napred. Vlada Srbije je bila u pravu kada je odbila da proda 51 odsto kapitala te kompanije ispod 1,4 milijarde evra. U jednom kraćem periodu može da se dostigne taj iznos, kada se još malo stabilizuju prilike i generalna ekonomija, jer vide da neki pokazatelji govore da evropske ekonomije, ipak, idu napred. Bilo je mnogo protivnika privatizacije "Telekoma", ali njihova argumentacija nekad i nije bila kvalitetna i čvrsta, nego je možda ponekad bila i vrlo demagoška. Da je privatizacija uspela, na Telekom bi se kroz nekoliko godina moglo gledati kao na kompaniju koja je deo jedne šire multinacionalne kompanije.

Biće boljih ponuda za "Telekom"Direktor "Mtela" Predrag Ćulibrk smatra da bi iznos od 1,4 milijarde evra za prodaju "Telekoma Srbija" mogao da bude dostignut u kraćem periodu, kada se još malo stabilizuju prilike. Argumentacija protiv privatizacije često nije bila čvrsta, već demagoška, ističe Ćulibrk.

U jednom kraćem periodu može da se dostigne iznos od 1,4 milijarde evra za prodaju "Telekoma Srbija", jer neki pokazatelji govore da evropske ekonomije, ipak, idu napred, rekao je generalni direktor "Mtela" (Telekoma Srpske), Predrag Ćulibrk.

Ćulibrk je rekao da je njegov lični stav da je Vlada Srbije bila u pravu kada je odbila da proda 51 odsto kapitala te kompanije ispod 1,4 milijarde evra.

"Smatram da u jednom kraćem periodu može da se dostigne taj iznos, kada se još malo stabilizuju prilike i generalna ekonomija, jer vidimo da neki pokazatelji govore da evropske ekonomije, ipak, idu napred", rekao je Ćulibrk.

Međutim, Ćulibrk kaže da je bilo mnogo protivnika privatizacije "Telekoma", ali da njihova argumentacija nekad i nije bila kvalitetna i čvrsta, nego je možda ponekad bila i vrlo demagoška.

Da je privatizacija uspela, na Telekom bi se kroz nekoliko godina moglo gledati kao na kompaniju koja je deo jedne šire multinacionalne kompanije, navodi Ćirić.

"Poslovni model u telekomunikacijama značajno se menja u poslednjih godinu, dve dana. Pojavili su se novi igrači na telekomunikacionom tržištu, koji su sada postali i pretnja mobilnim operatorima, pre svega Gugl, Majkrosoft i Epl", rekao je prvi čovek "Mtela".

Govoreći o "Mtel-u", Ćulibrk je istakao da je reč o profitabilnoj kompaniji, koja se u BiH postavila ne kao operator Republike Srpske, nego kao operator cele BiH. Navodi da je od privatizacije do danas "Mtel" uspeo da nadoknadi zaostatak u odnosu na "BH telekom" po pitanju tržišnog kapitala.

"Mtel" je ranije imao učešće na tržištu od 33-34 odsto, a "BH telekom" 46-47 odsto, a danas "Mtel" na tržištu zauzima oko 40 odsto, čime je postao mobilni operator broj jedan u BiH, rekao je Ćulibrk.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik